Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gorzów Wielkopolski: zdrowa dieta a choroby cywilizacyjne

Nowotwory, choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, depresja, otyłość… To właśnie choroby cywilizacyjne. Zmaga się z nimi większość społeczeństwa. Wbrew obiegowej opinii nie jesteśmy na nie skazani.

Klub zdrowia prowadzony przez gorzowską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już 19 maja zaprasza na spotkanie z technolog żywności Lidią Szołowieniec. Prelegentka opowie o ekspansji chorób cywilizacyjnych we współczesnym świecie. Dowiemy się, jak za pomocą zdrowego stylu życia wyeliminować ryzyko wystąpienia tych chorób.

Choroby cywilizacyjne to niemalże epidemia w dzisiejszych czasach. Np. z nadwagą bądź otyłością zmaga się w Polsce ponad 60% mężczyzn i ponad 50% kobiet. Udar mózgu to jedna z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Na cukrzycę zapadają dziś wszyscy bez względu na wiek. Przykłady można mnożyć.

Prowadzone na szeroką skalę badania pokazują, że przed chorobami cywilizacyjnymi można się skutecznie bronić. Najlepszą bronią jest profilaktyka, a jej najcięższym orężem jest zdrowa dieta połączona z aktywnością fizyczną. Więcej na ten temat na najbliższych zajęciach klubu zdrowia.

Oprócz ciekawej prelekcji organizatorzy przewidzieli też degustację smacznych potraw wegetariańskich.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w niedzielę, 19 maja, o godzinie 15:30 w lokalu przy ul. Jagiełły 5a. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o tematyce zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij