Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski: depresjo, stop!

20.02.2013, Kluby zdrowia

Już 23 lutego obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Będzie to okazja do przypomnienia sobie, że depresja to nie zły nastrój, a poważna, wyniszczająca człowieka choroba, która wymaga kompleksowego leczenia. Tego dnia odbędzie się również specjalne spotkanie Klubu Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim poświęcone temu tematowi.

Na depresję cierpi ok. 120 mln ludzi na całym świecie. Coraz więcej Polaków rozpoznaje u siebie symptomy tej choroby. Szacuje się, że dotyka ona ponad pół miliona naszych rodaków. Nieleczona może prowadzić nawet do prób samobójczych. Każdego roku w Polsce dochodzi do 6 tys. takich przypadków. Na depresję może cierpieć każdy bez względu na wiek, zawód, pozycję społeczną.

23 lutego Klub Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na prelekcję dotyczącą właśnie depresji. Wykład odbędzie się o godzinie 15:30 w siedzibie gorzowskiej filii ChSCh, przy ul. Jagiełły 5a.

Iwona Wolińska, prelegentka w Korespondencyjnej Szkole Lepszego Życia w Bielsku-Białej, opowie o objawach, przyczynach i skutkach tej często bagatelizowanej choroby. Depresja to choroba izolująca człowieka od społeczeństwa. Chory stopniowo gaśnie, wycofuje się, zamyka się w kręgu swoich czarnych myśli, popada w odrętwienie. Woła, ale nikt go nie słyszy.

Depresję można leczyć farmakologicznie, ale można też zapobiec jej rozwojowi w inny sposób. Leki są ważne, ale nie są jedynym wyjściem. Na sobotnim spotkaniu klubu zdrowia dowiemy się, jak przeciwdziałać depresji, zanim choroba nas zdominuje. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest dieta, o której m.in. będzie mowa na spotkaniu.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Lubuski
Filia Gorzów Wielkopolski
ul. Jagiełły 5a
66-400 Gorzów Wielkopolski

Nr konta bankowego:
18 2030 0045 1110 0000 0276 1080

Kierownik: Katarzyna Wolińska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 664 425 496

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij