Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gorzów Wielkopolski: depresjo, stop!

Już 23 lutego obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Będzie to okazja do przypomnienia sobie, że depresja to nie zły nastrój, a poważna, wyniszczająca człowieka choroba, która wymaga kompleksowego leczenia. Tego dnia odbędzie się również specjalne spotkanie Klubu Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim poświęcone temu tematowi.

Na depresję cierpi ok. 120 mln ludzi na całym świecie. Coraz więcej Polaków rozpoznaje u siebie symptomy tej choroby. Szacuje się, że dotyka ona ponad pół miliona naszych rodaków. Nieleczona może prowadzić nawet do prób samobójczych. Każdego roku w Polsce dochodzi do 6 tys. takich przypadków. Na depresję może cierpieć każdy bez względu na wiek, zawód, pozycję społeczną.

23 lutego Klub Zdrowia w Gorzowie Wielkopolskim prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na prelekcję dotyczącą właśnie depresji. Wykład odbędzie się o godzinie 15:30 w siedzibie gorzowskiej filii ChSCh, przy ul. Jagiełły 5a.

Iwona Wolińska, prelegentka w Korespondencyjnej Szkole Lepszego Życia w Bielsku-Białej, opowie o objawach, przyczynach i skutkach tej często bagatelizowanej choroby. Depresja to choroba izolująca człowieka od społeczeństwa. Chory stopniowo gaśnie, wycofuje się, zamyka się w kręgu swoich czarnych myśli, popada w odrętwienie. Woła, ale nikt go nie słyszy.

Depresję można leczyć farmakologicznie, ale można też zapobiec jej rozwojowi w inny sposób. Leki są ważne, ale nie są jedynym wyjściem. Na sobotnim spotkaniu klubu zdrowia dowiemy się, jak przeciwdziałać depresji, zanim choroba nas zdominuje. Bardzo ważnym elementem profilaktyki jest dieta, o której m.in. będzie mowa na spotkaniu.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij